A pasztatámadás

Itt üldögélek a hűvös szobában, és a legutóbbi horgászat eseményein gondolkodom. Kavarognak bennem az élmények, és próbálom leszűrni magamban, mi az, ami másokat is érdekelhet a 2 nap eseményeiből.

Nem szeretnék, és nem is tudok már mit írni részletesen a dolgokról, azt már Józsi bá' megtette. Amennyiben kíváncsiak vagytok rá, itt visszaolvashatjátok:

http://topmix.hu/hu/news/detail/343/

http://topmix.hu/hu/news/detail/373/

Na, szóval... Úgy gondoltam, kipróbálom én is, mennyire fogós „cucc" ez a paszta dolog. 

Történet dióhéjban a következő: Az idei szabadságkeretemből 2-3 napot jó távol szándékoztam eltölteni a csúcsra járatott Pest közeli horgásztavaktól. És ha már messze távol nézegettem a tavakat, eszembe jutott, hogy a Top Mix háza táján akad nem kevés jó víz. Az egyikre Józsi bá' segítségével egy olyan napon ülhettem ki, amikor senki más nem horgászott ott.

A szakértő segítség meghozta eredményét.

 Igazi paradicsomi állapot fogadott. A reggeli pára épp eltűnőben, semmi zaj, szinte tükörvíz, sehol senki. Nem is ment rosszul a peca, a begyúrt paszta eleinte nem adott halat, de amint megérkezett a szakértő segítség, egyből felgyorsultak az események.

Paradicsomi állapotok!

Amint úgy állítottam össze a szereléket, ahogy azt a kitalálója javasolta, azonnal jelentkeztek a halak.

És mi is volt a megfelelő szerelék? Mindkét nap a lehető legegyszerűbb összeállítást alkalmaztam: Top Mix Tournament Carp rakós 11.5m-ben, 15H-s sötétkék Preston csőgumi, „noname" 0.20/0.20-as damil, Gamakatsu 3310F horog, hatos méretben. Az úszó már egy picit eltért az átlagtól. Mivel a fél grammos Lacy úszó antennája nekem kicsi, ezért azt kicseréltem az egy grammos szárára. Ez a kombináció egy darab sörét ólom segítségével lett besúlyozva, pont az antenna tövéig. Sokan elgondolkodnak, miért nem használtam erősebb és vastagabb gumit? Tapasztalataim szerint ennél a botnál ez a gumi illik az én botkezelési technikámhoz a legjobban és a beugró halak a viszonylag sekély -alig méteres- vízben nem vadulnak meg annyira, mintha egy sárga, vagy lila Prestonnal odadurrantanék nekik.

Egyike a Batéi pontyoknak.

Józsi bá' mondta, hogy ha pasztázok, akkor az etetésen felkínált csalit nem vesznek fel a pontyok. Ezt is kipróbáltam, az első és a második napon is, és igen, valóban csak pasztára jöttek a halak, semmi mással nem bírtam megfogni őket az etetésen, pedig vad túrások nyoma látszott ott, ahol begombócoztam a paszta darabokat.

Feederen is működött a dolog. 7,74-es tükrös.

Második nap egy másik tavon próbálkoztunk, immáron tudtam, mit mivel és miképp akartam fogni. Nagyjából ¼ 11-től pecáztam nagyjából négyig, életem egyik legjobb horgászata volt. Minden betolásra kapás volt a halak részéről reakció, és kb. minden másodikat meg is tudtam fogni. Hihetetlen volt, ahogy az úszó bukdácsolt, lelki szemeim előtt extázisba került pontyok hada szürcsölte a pasztafelhőt, de nyitó halaim csak kárászok voltak, akiket szép lassan elvertek az etetésről az épp méretes pontyok, majd őket is távozásra bírták a nagyobbacskák, szépen sorban, ahogy a nagykönyvben meg van írva. A „méretskála" vége (de nem az utolsó hal) aznap egy 10.70kg-os „fenevad" lett.

Igazi élménypeca lett a kirándulásból.

 

 

Elmerengve a történteken, érdekes horgászat ez a pasztás. Kell némi tapasztalat, mennyire és miképp vizezzük meg a horogra szánt pasztánkat. (Elsőre én is simán túlvizeztem, és egy kevéske fűszeres protein bomba etetővel tudtam csak „helyretenni") Illetve a horogra való rányomás mértéke és ereje is fontos lehet. És ekkor még nem beszéltünk az esetleges aromásításról. Megannyi lehetőség, irányvonal... Igazi alapkőnek vélem a módszert, amit mindenki az egyéni, de legfőképp a halak visszajelzése alapján formálhat.

Ez pedig a kirándulás csúcsa, 10,70 ponty Ozoráról.

Horgásztársi üdvözlettel:

Berényi „PG" Zoltán.
Képek: Saját archívum

GINOP